Podaj poprawne dane

Zabawy weselne, które zaciekawią każdego gościa

Zabawy weselne, które zaciekawią każdego gościa

Wesele to szczególny moment w życiu, który chciałoby się pamiętać przez całe życie. Organizacja tego typu imprez nie należy do najprostszych zadań, jednak warto poświęcić jej sporo uwagi i zadbać o każdy szczegół. Na weselach oprócz dobrego jedzenia i muzyki liczy się atmosfera, która niewątpliwie decyduje o tym, czy wesele będziemy dobrze wspominać. Wystarczy dobrze przemyśleć zabawy weselne i dobrać je adekwatnie do wieku towarzystwa, a dobra zabawa gwarantowana.

Zabawa weselna - jak sprawić, żeby trwała do białego rana?

Najlepszą pochwałą dla organizatorów wesela jest zachowanie gości, którzy nie chcą, żeby impreza zbyt szybko się kończyła. Dobra zabawa weselna powinna trwać do białego rana, jednak wiele zależy właśnie od tego, w jaki sposób została zorganizowana. Ważny jest nie tylko układ wydawania posiłków, alkoholu, czy muzyka, ale także to jak oryginalne zabawy weselne wymyślimy. Warto wiedzieć, że nie trzeba z nimi czekać do oczepin, ale można zacząć przeprowadzać je tuż po rozpoczęciu przyjęcia. Wtedy dobrze jest jednak zacząć od prostych konkursów, które nie wymagają od gości zbyt dużej dozy śmiałości. Poniższa lista przedstawia tylko niektóre z propozycji na ciekawe konkursy weselne.

 

 • Kalambury na parkiecie

Ten typ zabawy na wesele cieszy się dużą popularnością wśród wielu gości. Konkurs jest prosty i polega na tym, że para młoda wybiera spośród weselników osoby, które zgłosiły się na ochotników. Mogą to być pary, bądź pojedynczy goście,którzy również zostaną dobrani w dwójki. Następnie każda para losuje kartę, na której widnieje nazwa dyscypliny sportowej, np. koszykówka, siatkówka, bądź jazda figurowa na łyżwach. Zadanie pary polega na tym, aby w trakcie tańca zaprezentować daną dziedzinę sportową w sposób, który będzie jak najlepiej oddawał jej charakter. Pozostali goście muszą zgadywać, jaki rodzaj sportu prezentuje tańcząca para. Zabawę można także rozbudować o powołanie jury złożonego np. ze świadków, bądź rodziców, którzy będą przyznawać tańczącym punkty. Zwycięską parę można obdarować symbolicznymi upominkami, bądź zaoferować np. samodzielny taniec do wybranego utworu.

 

 • Znikające krzesła

Zabawy weselne, które wymagają ruchu potrafią rozbudzić każdego gościa. Jednym z rodzajów takich zabaw jest konkurs, który nie wymaga zbyt wielu przygotowań, a przy tym może skutecznie rozbawić towarzystwo. Do zabawy zaprasza się kilkanaście osób, które proszone są o przyniesienie krzeseł i postawienie ich przed sobą. Następnie uczestnicy konkursu łapią się za ręce i tańczą w kółku w rytm muzyki. W pewnym momencie muzyka przestaje grać, a prowadzący zabawę rzuca polecenie przyniesienia np. butelki z napojem, czy talerzyka i szybkiego powrotu na miejsce. W momencie w którym uczestnicy rozbiegają się po sali w poszukiwaniu przedmiotów, jedno krzesło zostaje zabrane. Osoba, która dobiega do krzeseł ostatnia, nie ma gdzie usiąść i odpada z gry. Czynność powtarza się do momentu, w którym zostaje dwóch uczestników i jedno krzesło. Wygrywa ten, który jako pierwszy przyniesie ostatni przedmiot i zajmie miejsce. Dla żartu, prowadzący zabawę może obdarować zwycięzcę przedmiotami, które skompletował podczas gry.

 

 • Karaoke

Mimo, że taki konkurs może najlepiej sprawdzić się bliżej północy, to często znajdują się goście, którzy chcą pobawić się znacznie wcześniej. Niektórzy mają ochotę na zaprezentowanie swojego talentu wokalnego tuż po obiedzie. Należy im to umożliwić i zafundować gościom np. kilka tur karaoke trwających po 15 minut, które będą odbywać się co kilka godzin. Warto zadbać o to, aby w trakcie karaoke zabawa na parkiecie odbywała się w normalnym trybie, a goście tańczyli tak samo, jak przy orkiestrze, czy muzyce odtwarzanej przez DJ-a.

 

 

Zabawy weselne - integracyjne

Zabawy na weselach powinny skracać dystans i wspomagać integrację wśród gości. Istnieje wiele pomysłów na to, jak sprawić, żeby weselnicy lepiej się poznali, a przy tym świetnie bawili.

 

 • Zabawa w "głuchy telefon" lub "podaj dalej"

Zabawa w głuchy telefon polega na tym, że goście weselni stają w kręgu i powtarzają sobie na ucho słowo wymyślone przez pierwszą z osób. Wiele par młodych decyduje się jednak na lekką modyfikację tej zabawy i zamiast przekazywania słów, goście mają przekazywać sobie pocałunki. Weselnicy całują się w policzek do momentu, w którym całus nie dojdzie do osoby, od której zaczął się cały proces. Wszystko odbywa się przy akompaniamencie muzyki.

 

 • Zakrapiana chusteczka

Tego rodzaju zabawy weselne budzą sporo kontrowersji. Wszystko przez to, że do ich przeprowadzenia używa się alkoholu. Główną rolę w zabawie pełnią świadkowie, którzy tańczą na środku parkietu, trzymając w dłoni butelkę alkoholu i kieliszek. W kręgu tańczą zaś weselnicy, do których podchodzą świadkowie i zamiast chusteczki, wręczają im kieliszek uzupełniony alkoholem. Zabawa doskonale skraca dystans pomiędzy weselnikami, dzięki czemu są oni jeszcze bardziej skłonni do wspólnego świętowania.

 

 • Jabłko Adama

Żeby przeprowadzić tego rodzaju zabawę, należy przygotować karteczki z imionami i nazwiskami gości. Imiona i nazwiska pań umieszcza się w jednym pojemniku, a panów w drugim. Z każdego pojemnika losuje się nazwisko pani i pana, których następnie łączy się w pary. Następnie każda pani otrzymuje jabłko nawleczone na sznurek. Zadaniem pana jest uklęknięcie i jak najszybsze zjedzenie jabłka, przy czym nie może on sobie pomagać rękami. Pan, który najszybciej spożyje jabłko, otrzymuje nagrodę. Mimo, że wiele par chce brać udział w zabawie wspólnie, to warto pokusić się o losowanie, co pozwoli na znacznie lepszą integrację między gośćmi.

 

Zabawy weselne - śmieszne pomysły

 • Zabawa z wałkiem kuchennym

Ta zabawa weselna potrafi rozbawić każdego. W dodatku mogą w niej uczestniczyć goście w każdym wieku. Do zabawy wystarczy wykorzystać zwykły kuchenny wałek. Zabawa polega na tym, że goście ustawiają się w szerokim kole i podają sobie wałek bez użycia rąk. Można zacząć od przekazywania go np. za pomocą wsunięcia pod pachę, bądź między nogami. Każdą kolejkę przeprowadza się z wykorzystaniem innych części ciała i sposobów na to, jak przekazać wałek sąsiadowi. Zabawa wymaga od weselników kreatywności, a jej przebieg warto nagrać, gdyż przynosi wiele śmiechu i radości.

 

 • Balonik między nogami

Zabawy weselne z balonikami można przeprowadzić na kilka sposobów. Najbardziej popularna jest wersja, w której pan młody siada na krześle i umieszcza między nogami mocno napompowany balonik. Zadaniem panny młodej jest wzięcie rozbiegu i wskoczenie na kolana pana młodego w sposób, który sprawi, że balonik pęknie. Proces powtarza się aż do momentu osiągnięcia zamierzonego skutku. W zabawie mogą brać udział także inni goście. Wystarczy ustawić więcej krzeseł i przygotować odpowiednią ilość baloników.

 

 • Piwo i woda

To popularny konkurs weselny, w którym może brać udział kilka par. Aby go przeprowadzić należy przygotować puste butelki po piwie oraz szklanki wypełnione wodą. Zabawa polega na tym, że panowie umieszczają w rozporkach lub między nogami butelki, a panie muszą przelać do nich zawartość szklanek. Wygrywa ta osoba, która rozleje jak najmniejszą ilość wody. Zabawę można przeprowadzić również wśród samych panów. Wtedy polega ona na tym, że to sami panowie muszą przelać wodę ze szklanki do butelki, która znajduje się w ich rozporku. Mimo, że zabawa budzi kontrowersje, to potrafi rozbawić każdego gościa.

 

 • Bukiet i krawat

Ta zabawa ma charakter przepowiedni i jest przeprowadzana na wielu weselach. W zabawie bierze udział pan młody, panna młoda oraz wszystkie panny i kawalerowie, którzy goszczą się na weselu. Gra najczęściej zaczyna się od panny młodej, która trzymając bukiet siada na krześle. Wokół niej gromadzą się panny, które tańczą w kręgu. W pewnym momencie panna młoda wyrzuca za siebie bukiet, a kobieta która go złapie może liczyć na szybkie zamążpójście. Analogicznie sytuacja wygląda wśród mężczyzn, którzy starają się złapać krawat. Zabawa kończy się wspólnym tańcem kobiety, która złapała bukiet oraz pana, który złapał krawat. Na czas tańca na głowę kobiety zakłada się welon panny młodej, a na szyję pana krawat, który wcześniej złapał.

 

 

Weselne zabawy dla każdego

 • Pociąg

Weselne zabawy takie, jak pociąg są bardzo uniwersalne, gdyż może w nich uczestniczyć każdy weselnik, niezależnie od swojego wieku. Zabawa w pociąg nie wymaga bowiem posiadania kondycji, ani zbyt dużego poczucia humoru. W tej zabawie nie ma także żadnych podtekstów, co sprawia, że ma ona bardzo neutralny charakter.

 

 • Zorba

Zorba to popularny grecki taniec, który jest wykorzystywany w trakcie różnych imprez. Polega na tym, że goście ustawiają się w kręgu i wykonują specyficzne kroki, obejmując się wzajemnie i tańcząc coraz szybciej. Zorba najlepiej sprawdza się na weselach prowadzonych przez orkiestrę, jednak o pokazanie kroków można poprosić także DJ-a. Wszystko jest jednak zależne od indywidualnych preferencji osób, które zapewniają oprawę muzyczną. Kroki do tańca mogą zaprezentować także państwo młodzi i świadkowie, którzy powinni je wcześniej przećwiczyć.

 

 • Belgijka

Ten typ tańca to świetna zabawa, która może nie tylko bawić, ale także integrować gości. Belgijka jest bardzo rytmiczna i składa się z kilku podstawowych kroków. Jej niewątpliwą zaletą jest także to, że w trakcie tańca wszyscy partnerzy się wymieniają, dzięki czemu goście mogą się lepiej poznać.

Newsletter

Chcesz odebrać RABAT oraz otrzymywać od nas najnowsze informacje dotyczące usług, promocji w naszym hotelu? Zapisz się do newslettera.

Kontakt

Hanza Pałac Wellness & SPA ****

Rulewo 13, 86-160 Warlubie
k. miasta Grudziądz

Zjazd Warlubie, 10 min. od trasy A1

Recepcja

+48 52 320 90 94 Dojazd
Ta strona wykorzystuje pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pliki cookies umożliwiają prawidłowe działanie strony i ułatwiają korzystanie z witryny, pokazując nam, jakie informacje są poszukiwane przez Użytkowników. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie. Dowiedz się więcej o polityce plików cookie.
Close