PARK LINOWY GRUDZIĄDZ | Hanza Pałac Wellness & SPA

Hotel Grudziądz Hanza Pałac**** posiada największy w Polsce park linowy. Posiadamy cztery trasy linowe dla dorosłych oraz jedną dla dzieci od lat 3 a także zjazd tyrolski nad parkowym jeziorem oraz dodatkowe atrakcje takie jak skok wahadłowy, pionowy i drzewa wspinaczkowe. Położenie naszego parku linowego w zabytkowym dwustuletnim parku stanowi dodatkową atrakcję dla pałacu zaadaptowanego na czterogwiazdkowy hotel.

      Ten unikatowy park linowy zaprojektowany został pośród najwyższych drzew, co w połączeniu ze spadkami i wzniesieniami terenu oraz trzema stawami, podnosi jego walory zjazdowe, wspinaczkowe i widokowe. Park zaprojektowano tak, aby mogły w nim spędzać czas całe rodziny. Duży wybór tras dla dorosłych i ich różnorodność zadowoli każdego z Was. Dla najmłodszych atrakcją będzie również mini zoo z lamą i miniaturowymi kózkami i owieczkami, nowoczesny plac zabaw, mini park linowy, trampolina oraz eurobungee.

       Nasz park został zbudowany według międzynarodowych zasad i standardów wyznaczonych przez światową organizację ACCT ( Ropes Course Construction Standards, 2004). Firma Project Outdoor, która zajmowała się aranżacją i budową parku jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Parków Linowych ERCA ( European Ropes Course Association ). Park linowy podlega corocznym rewizjom bezpieczeństwa. Nad bezpieczeństwem uczestników zabawy czuwają doświadczeni instruktorzy. Wykorzystujemy sprzęt dedykowany do użytku w parkach linowych.

        Goście przed wejściem do parku linowego zostają wyposażeni w atestowany sprzęt asekuracyjny: uprzęże, lonże hydrauliczne, kaski (jest to sprzęt niemieckiej firmy, jeden z najnowocześniejszych i najbezpieczniejszych, używany obecnie w parkach linowych Europy Zachodniej). Następnie instruktor wyjaśnia zasady posługiwania się tym sprzętem i pokazuje, w jaki sposób prawidłowo pokonać przeszkody. Uczestnicy powtarzają prezentowane czynności, a instruktor eliminuje ewentualne błędy. System asekuracji jest łatwy do opanowania, a jego prostota polega na wykonywaniu każdorazowo przy pokonywaniu kolejnej stacji tych samych czynności.
Po ukończeniu szkolenia instruktor zezwala na wejście na wysokie przeszkody trasy parku linowego.

Poniżej opisy tras i cenniki

Opis tras:
Trasa zielona – trasa dla dzieci od lat 3 do 12. Trasa dziecięca to kolorowe przeszkody (kacze łapki, mostki, tunele) rozmieszczone pomiędzy drewnianymi domkami na drzewach. Asekurację stanowią siatki zabezpieczające przed upadkiem.

Trasa żółta – trasa przeznaczone dla dzieci od 6 roku życia lub mniejszych w asyście instruktora lub rodzica. Z trasy mogą korzystać również dorośli i młodzież. Trasa zainstalowana 2-3 m nad ziemią, składa się z 12 przeszkód dostosowanych pod względem manualnym do grupy wiekowej użytkownika..

Trasa niebieska – dostępna dla dorosłych i dzieci od 130 cm wysokości. Stopień trudności trasy jest dość niski. Trasa składa się z 13 przeszkód. Jest to trasa polecana dla początkujących oraz dzieci.

Trasa czerwona – trasa wysoka 18 przeszkód. Trasa ta wymaga nieco większych umiejętności ale także dostarcza większą dawkę adrenaliny oraz satysfakcji z jej pokonania. Wysokie usytuowanie tej trasy również pozytywnie wpływa na jej atrakcyjność.

Trasa czarna – zwana również trasą extreme. To trasa dla osób wymagających, mogących pochwalić się dobrą sprawnością fizyczną. Dostępna od lat 16. Składa się z 13 trudnych przeszkód.

Trasa tandem – trasa z 13 przeszkodami, które można pokonać jedynie we dwójkę. Współpraca to główne hasło tej trasy. Dostarcza ona wiele zabawy, śmiechu, pozytywnych wrażeń a jest także sprawdzianem na ….zaufanie. Najlepsza dla par, przyjaciół i grup zorganizowanych.

Zjazd tyrolski – na początek wspinaczka po 14 metrowej drabince na platformę a następnie już śmigamy na dół nad parkowym jeziorem. Niezapomniane wrażenia.

Skok pionowy (Power Fun) – skok power fan. Uczestnik wpięty do specjalnej liny DROP oddaje skok pionowy z wysokości 13 metrów. Pierwsza część lotu jest bardzo szybka a na końcu Power Fan delikatnie hamuje uczestnika aż do bezpiecznego lądowania na nogi.

Skok wahadłowy (Big Swing) – atrakcja zapewnia podniesienie poziomu adrenaliny we krwi. Uczestnik z wysokości kilku lub kilkunastu metrów oddaje skok wahadłowy – 180 °. Na wysokość startu dostaje się on za pośrednictwem mechanizmu wyciągowego. Uczestnik sam decyduje o momencie oddania skoku. Fani Big Swinga twierdzą, że jest to atrakcja lepsza od skoków bungee.

Drzewo wspinaczkowe – uczestnik wspina się na wysokość 16 metrów za pomocą chwytów zainstalowanych na dużym drzewie. System asekuracji – automatyczne urządzenie asekuracji pionowej z funkcją opuszczania uczestnika po odpadnięciu.

A po tych wszystkich wysiłkach i emocjach zapraszamy wszystkich głodnych i spragnionych do naszego parkowego baru gdzie można zregenerować siły smacznym posiłkiem i chłodnym napojem uzupełnić płyny.

Zniżka dla posiadaczy Karty Rabatyrodzinne.pl 

Godziny otwarcia: zapraszamy codziennie od 10:00-18:00.

 

– Cennik parku linowego

– Cennik placu zabaw

– Opis trasy parku

– Regulamin trasy dla dzieci

– Regulamin parku linowego

– Mapa terenu

http://www.youtube.com/watch?v=bxFWER1gqek

http://www.youtube.com/watch?v=8s4QoVd5oMU

http://www.youtube.com/watch?v=4Qdaj6mhUrg

Newsletter

Tel.: +48 52 32 09 094
Fax: +48 52 38 15 234

Hanza Pałac Wellness & SPA **** 86-160 Warlubie, Rulewo 13, Tel.: +48 52 32 09 094, Fax: +48 52 38 15 234, e-mail: recepcja@hanzapalac.pl